Üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz mübarek gecelerden birisi olan Miraç Kandiline erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

 

Rahmet ve mağfiret iklimi olan ve merhamet kapılarının sonuna kadar açıldığı üç aylar içerisindeki en müstesna gecelerden birisi olan Miraç, Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in ihsan ve ikram dolu mucizevî bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği kutlu yolculuktur.

 

Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimizin (sav) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışarak, bu gece vesilesiyle insanları birbirine yaklaştıracak, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak tavırlar sergilemenin yollarını aramalıyız. Sadece kendimiz için değil tüm inananların ve tüm insanlığın hayır ve selameti için yeryüzünde huzur, barış ve adaletin hâkim olması için ellerimizi semaya açmalı, Rabbimize gönülden dua etmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Miraç kandilinizi tebrik eder, bu kandil gecemizin aramızdaki sevgi ve kardeşlik duygularının artmasına, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olması temennisiyle saygı ve selamlarımı sunarım.

 

 

                                                                                                                                                                           Kadir PERÇİ

                                                                                                                                                                     Pasinler Kaymakamı