Türk Polis Teşkilatı, 174 yıla dayanan geçmişiyle Devletimizin en köklü kurumlarından biridir. Emniyet Teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana elde ettiği bilgi ve deneyimle hukuka ve yasalara bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir görev anlayışıyla vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması, can ve mal emniyetinin temini için mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Kamu düzeninin ve asayişin korunması, halkımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü suçu önleyici tedbirlerin alınması, suçluların yakalanarak zamanında adalete teslim edilmesi için vatandaşlarımızla birlikte omuz omuza çalışan emniyet görevlilerimiz insanlarımızın devlete olan itimadının güçlendirilmesinde de çok önemli bir rol oynamaktadır.

 

Bu vesileyle, görevleri başında şehit olan kahraman polislerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Emniyet teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, tüm Emniyet mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                         Kadir PERÇİ

                                                                                                                                                    Pasinler Kaymakamı